Szkoła w oczach nauczycielki

Teacher in front of chalkboard with copy space for your text

Pani Tosia napisała: Ja też nienawidzę szkoły. Jestem nauczycielem. Sprecyzuję, czego nienawidzę:
– niepotrzebnej biurokracji, pisania setek niepotrzebnych sprawozdań, robienia idiotycznych analiz ewaluacyjnych i analiz sprawdzianów oraz egzaminów co chwila
– ciągłych zmian, braku przewidywalności, strachu (ciągle dokładają nam pracy, ale pensje zamrożone)
– idiotycznych zarządzeń (np. muszę siedzieć w przerwie okołoświątecznej w szkole tyle godzin, ile mam lekcji w etacie. Nie ma to w ogóle sensu zważywszy na to, że stanowisko pracy- komputer, biurko, drukarkę, dostęp do netu- mam W DOMU, a większość pracy wykonywanej w tym okresie dotyczy biurokracji. Dodam, że u nas w szkole nie ma dzieci).
– debilnych przepisów, które można sobie dowolnie interpretować i jak się trafi na wrednego szefa, to zawsze zinterpretuje na niekorzyść pracownika
– wymagań pod sufit, nie do spełnienia, co sprawia, że nauczyciele i dyrektorzy zaczynają „obchodzić” te przepisy i wszystko się ma „na papierze”. Papierowa fikcja w polskiej szkole bije po oczach.
– Głupawego stażu nauczycielskiego. Przeszłam wszystkie stopnie. Ocenianie nauczyciela po tym, jak zredaguje ‚teczkę’ uważam za równie debilne. Ci, którzy mnie oceniają, nawet nie widzieli, jak prowadzę lekcje, jakie mam relacje z dziećmi. Ocenia mnie zaś dyrektorka i vice- moje koleżanki z pracy tak naprawdę, które kompletnie nie znają się na moim przedmiocie i nie mają żadnych kompetencji, żeby mnie oceniać (równie dobrze ja mogę oceniać je).
– długich, przegadanych, bezsensownych narad pedagogicznych, zwoływanych co chwila bez potrzeby, aranżowania idiotycznych „spotkań zespołów” (i jeszcze pisania z tego sprawozdań!)
– KOMPLETNIE niepotrzebnych szkoleń prowadzonych przez niekompetentnych prowadzących, nazywamy to szkoleniami dla debilów (rysuneczki, markery, karteczki, czytanie powzechnie dostępnych informacji z ekranu, jakbyśmy czytać nie umieli).
– poczucia, że nikt się ze mną nie liczy.

10 komentarzy

 1. Zbigniew 22 grudnia 2016
 2. goska 22 grudnia 2016
 3. Danuta 27 grudnia 2016
  • Tosia 29 grudnia 2016
   • wczesnoszkolna edukacja 1 stycznia 2017
 4. Zygmunt 28 grudnia 2016
  • Tosia 29 grudnia 2016
 5. Ewa 31 grudnia 2016
  • Tosia 7 stycznia 2017
 6. Lolek 2 stycznia 2017

Dodaj komentarz