Znakomita większość nauczycieli wie, potrafi i chce.

Students boys and girls sitting together around the table in clasroom and drawing. With them is their young and beautiful teacher. She teaches children and is smiling

Znakomita większość nauczycieli wie, potrafi i chce. Jednak nie dadzą rady, jeśli Pani Minister Zalewska nie zapewni właściwego funkcjonowania szkół i instytucji systemu oświaty.

Cytuję poniżej wypowiedź nauczycielki, Pani Beaty

„Panie Zbyszku, jestem nauczycielką. I wiem co zrobić z takimi uczniami z nadmierną męczliwością. Wiem bo robiłam. Zmienić metody pracy. Otóż te dzieci zawsze były. Ale w miejscu gdzie było przyjaźnie i warunki dostosowane do zasad fizjologii dziecka one miały szansę. I reszta klasy razem z nimi. Takim miejscem jest dobrze prowadzona klasa nauczania wczesnoszkolnego w małej szkole gdzie nie ma hałasu i stresu. Należy sie przyjrzeć przyczynom nadmiernego zmęczenia dzieci. Zapewniam, że nie jest nim nauka jako taka. Jestem w stanie udowodnić, że przy zmianie warunków w jakich ta nauka sie odbywa te dzieci normalnieją, reszta klasy też ma sie lepiej a nauczyciel nie wariuje i nie jest bezradny. Mózg ludzki, a zwłaszcza mózg rozwijający się nie jest w stanie znosić stresu i hałasu przez 7-8 godzin dziennie. To jest fizyczne maltretowanie człowieka. Większość znanych mi dzieci przechodzi na początku roku szkolnego kilka dni swoistego przystosowania do tej męki: wymiotują, chorują, bolą ich różne części ciała. Oczywiście powiecie: nie ma kasy na zmiany. Klasy i szkoły za duże itp. A ja myślę, ze jakby nauczycieli nauczyć szacunku do uczniów np. w duchu nvc to już połowę problemów byśmy sobie wyeliminowali …”

6 komentarzy

 1. Lolek 7 listopada 2016
  • zbyszek 7 listopada 2016
   • Lolek 9 listopada 2016
   • Zbigniew 19 listopada 2016
 2. Janek 11 listopada 2016
 3. Katarzyna 20 listopada 2016

Dodaj komentarz