Nauczyciele się niepokoją

Toruń

Wiele komentarzy wskazuje, że nauczyciele są zaniepokojeni zapowiedzianymi zmianami w oświacie. Na stronie

http://gim24torun.cba.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=617&Itemid=112

pojawiła się ważna wypowiedź. Jest tam także list otwarty do Pani Zalewskiej. Inicjatywa ta jest warta odnotowania, ponieważ w wielu aspektach wadliwość oświaty została spowodowana tym , że przyjmowane są regulacje, których nie skonsultowano ze środowiskiem pedagogów. Wprowadzają je często byli nauczyciele, powołując się na swoje wcześniejsze doświadczenia. Praktyka ta nie zasługuje na uznanie za właściwą, bo bywa, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Oto wypowiedź z opisanej strony:

„Zapewne wszyscy z niepokojem obserwujemy zakusy nowego rządu na likwidację gimnazjów. Oprócz zaprzepaszczenia owoców naszej ciężkiej 17-letniej pracy, wiąże się to z możliwą znaczną redukcją miejsc pracy w naszych szkołach.

Ponieważ nowy rząd obiecał, że będzie słuchał ludzi, postanowiliśmy przedstawić swoje zdanie i zaprotestować przeciw „reformowaniu” systemu edukacji przez polityków. W tym celu kierujemy swój apel do wszystkich gimnazjów w Polsce o włączenie się do zainicjowanej przez nas akcji „Ratujmy gimnazja”. Pokażemy w ten sposób siłę i determinację w walce o poszanowanie efektów naszych wieloletnich działań.

W załącznikach umieszczamy list otwarty do Ministra Edukacji Narodowej, listę do zbierania podpisów, instrukcję oraz wzór protokołu. Chcielibyśmy, aby nasza wspólna akcja miała uporządkowany przebieg i konkretny, liczbowy efekt. Będzie to również sprawdzian naszej jedności i solidarności.

Zobowiązujemy się do podsumowania i zamieszczenia wyników na stronie internetowej naszego gimnazjum. Jeżeli sami nie zawalczymy o swoją przyszłość, staniemy się milczącymi ofiarami polityki.

wicedyrektor Gimnazjum nr 24 w Toruniu Renata Samorowska

Rada Pedagogiczna Gimnazjum nr 24 w Toruniu”

7 komentarzy

  1. Krzysztof 15 listopada 2015
  2. Gog 16 listopada 2015
    • zbyszek 16 listopada 2015
  3. Greg 22 listopada 2015
    • zbyszek 22 listopada 2015
  4. Greg 22 listopada 2015
    • zbyszek 22 listopada 2015

Dodaj komentarz